Socha Buddhy z alabastru, 21cm

Buddha-Socha Buddhy z alabastru, 21cm
Socha Buddhy z jemného bílého alabastru. Alabastr představuje vznešenost, čistotu, milost a nevinnost. Alabastrový Buddha vám přináší energii, regeneraci a harmonii. Vyzařuje z něj klid a mír
obvykle skladem
1 559 Kč
1 288 Kč bez DPH
Rozměry21 cm

Popis

 

Pokud za sošku alabastrového Buddhy postavíte svíčku či jiný zdroj světla, dosáhnete zajímavého a velmi příjemného prosvětleného efektu.

Buddha není příjmení, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale čestný titul znamenající „probuzený", který je propůjčen lidem, kteří dosáhli skrze své znalosti spásy.

Muž, který je obvykle nazýván Buddhou se narodil přibližně před 2500 lety na hranici mezi Nepálem a Indií, vlastním jménem Siddhárta Gautama. Přízvisko Budha získal až poté, co dosáhl duševního osvícení. Tak se stal ztělesněním dokonalé moudrosti a soucitu. Siddhárta byl vychováván jako princ, vzdal se však bohatsví a odešel od rodiny, aby nalezl příčinu všeho utrpení. Po mnoha letech odříkání dospěl k názoru, že řešením není ani rozmařilost a ani krajní chudoba. Pod stromem bódhí o tomto problému meditoval a došel osvícení, poznal nirvánu - blažený stav dokonalého míru, vědění a pravdy. Rozhodl se ze soucitu věnovat zbytek života šíření svého učení.

nahoru